03
اکتبر

پیانو دیجیتال

4.4/5 - (8 امتیاز)

پیانو دیجیتال

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که چشمان خود را ببندید و تنها به صداهایی که اطرافتان وجود دارد، گوش فرا دهید؟ به نظر شما چرا آدمی به موسیقی و آوای زیبا اهمیت می دهد؟ این علاقه و اشتیاق بشر به موسیقی و نوای خوش از کجا نشات گرفته است؟ چه می شود که گاهی یک موسیقی، یک نوا و یک آوا شما را از دنیای مادی جدا کرده و با خود به سیاره دیگری رهنمون می کند؟

به طور قطع ما در این متن قصد نداریم در مورد اینکه چرا انسان عاشق شنیدن صداهایی زیباست، بحث کنیم، بلکه می خواهیم در مورد یکی از آلات قدرتمند و خوش نوای موسیقی صحبت کنیم و آن هم چیزی نیست به جز پیانو دیجیتال. صدای گیرا، جذاب، مسحور کننده، شادی بخش و شگفتی آور تنها بخشی از خصوصیاتی که می توان برای صدای تولید شده توسط پیانو دیجیتال عنوان کرد. اگر می خواهید با تمام جان خود، از این آوای خوش آهنگ لذت ببرید باید برای یک بار هم شده در مقابل این ساز موسیقیایی بنشینید و با همه وجود یک قطعه زیبا بنوازید.

قیمت پیانو دیجیتال

مهم ترین موضوعی که به هنگام خرید یک دستگاه پیانو دیجیتال، ممکن است ذهن یک مبتدی را به خود جلب کند، قیمت پیانو دیجیتال است. این دستگاه بر اساس امکاناتی و متریالی که برای تولید آن به کار گرفته شده است قیمت گذاری شده و در اختیار علاقه مندان قرار داده می شود.

اگر در قدم های ابتدایی آشنایی با ساز پیانو هستید، این دستگاه بهترین گزینه برای شما به شمار می رود. توصیه می کنیم برای خرید عجله نکرده و از کارشناسان این حوزه نیز کمک بگیرید. آنها به دلیل سابقه و مهارتی که در مورد این ساز دارند، می توانند راهنمایی های بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهند.

نکته مهمی که می تواند بر روی قیمت دستگاه پیانو دیجیتال تاثیرگذار باشد، تجهیزات جانبی است که به همراه آن می توانید خریداری کنید. البته این تجهیزات جانبی، برای نواختن یک نوای زیبای کمک کننده هستند اما الزامی نبوده و تنها علاقه و پشتکار شماست که می تواند تضمین کننده افزایش مهارت شما در یادگیری این ساز باشد.

خرید پیانو دیجیتال

خرید پیانو دیجیتال به دلیل قیمت پایینی که دارد، از محبوبیت بیشتری در مقایسه با پیانوهای آکوستیک موجود در بازار برخوردار است. معمولا به افرادی مبتدی و کسانی که به تازگی می خواهند وارد دنیای پیانو شوند، توصیه می شود برای خرید پیانو دیجیتال اقدام کنند. درست است که مکانیسم تولید صدا در پیانو دیجیتال و آکوستیک با هم متفاوت است و گاهی در برخی موارد کیفیت صدای آنها با هم تفاوت پیدا می کند اما موضوع مهم این است که این دستگاه در نوع خود قابلیت های زیادی داشته و در برخی مواردی حتی نسبت به پیانو اکوستیک، برتری هایی نیز دارد. از آنجایی که قیمت خرید پیانو دیجیتال پایین تر می باشد به همین دلیل خرید آن برای همه افراد امکان پذیر است.

فروش پیانو دیجیتال

زمانی که قصد دارید یک دستگاه پیانوی دیجیتال خریداری کنید، حتما ظاهر دستگاه را در نظر گرفته و اگر فروشنده به شما اجازه می دهد در مقابل آن نشسته، کیفیت دکمه ها و کیفیت صدایی که از آن پخش می شود را به دقت بررسی کنید. برای آنکه ساز پیانویی با بهترین کیفیت خریداری کنید، توصیه می کنیم یا از خرید خود را از فروشگاه هایی معتبر و مطمئن انجام دهید و یا با افرادی که در این حوزه مهارت زیادی دارند، پیانو را مورد بررسی قرار دهید.

مزایای پیانو دیجیتال

پیانوی دیجیتال، نوع مدرن پیانوی آکوستیک است. پیانو دیجیتال به دلیل مزیت های فراوانی که دارد،  به شدت مورد توجه علاقه مندان به نواختن با پیانو در دنیای معاصر قرار گرفته است. برخی از این مزیت ها به شرح زیر است:

  • صدایی که از این دستگاه به گوش می رسد به صورت الکترونیکی است و به همین واسطه، کیفیت صدای پخش شده بسیار عالی و بی نقص به نظر می رسد.
  • مزیت مهم دیگری که در مورد پیانو دیجیتال می توان عنوان کرد، تولید صدای سازهای متفاوت است. این نوع پیانو می تواند صدای هر سازی که تصور کنید، از جمله سنتور، ارگ و غیره را تولید کرده و حتی گاهی اوقات آنها را با هم ترکیب کند و به مانند یک ارکستر کامل به کمک نوازنده بیاید. برای داشتن تجربه های جدید در حوزه موسیقی این نوع می تواند بسیار کمک کننده و ایده آل به نظر آید.
  • مزیت دیگری که آن نیز برای نوازندگان متبدی می تواند بسیار جالب توجه باشد، عدم نیاز به کوک کردن در پیانو دیجیتال است. این ساز نیازی به کوک کردن ندارد و به همین دلیل می تواند صرفه جویی قابل ملاحظه ای از نظر مالی برای نوازندگان در پی داشته باشد.
  • از دیگر مزیت های مهم پیانو دیجیتال، قابلیت تولید صدا در حجم های متفاوت است. فرقی نمی کند که شما در یک آپارتمان کوچک قصد دارید آهنگی بنوازید و یا می خواهید پیانوی دیجیتال را به یک ویلای چند هزار متری منتقل کرده و در آنجا مشغول به نواختن یک نت شوید؛ در هر دو حالت این دستگاه به شما امکان می دهد تا با توجه انتظار و شرایطی که دارید صدا را تنظیم کرده و صدای خروجی باند و هدفون را مطابق با آن چیزی که می خواهید تغییر دهید.
  • پایین بودن قیمت این دستگاه در مقایسه با پیانو آکوستیک از دیگر مزیت های مهم آن است. شاید تا زمانی که برای تولید پیانوهای آکوستیک از بهترین چوب ها استفاده می شد، خرید آن برای اغلب افراد مانند یک آرزوی دست نیافتنی بود، اما امروز با حضور پیانو دیجیتال، این آرزو و رویا به حقیقت تبدیل شده است و علاقه مندان می توانند در مقابل یک دستگاه پیانو دیجیتال نشسته و نوایی که دوست دارند را با آن خلق کنند.

صدای پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال با هدف خلق صدایی شبیه به صدای پیانوهای آکوستیک طراحی و تولید شده است. این پیانوها قادرند با دقت و ظرافتی باور نکردنی صدای پیانو آکوستیک را تقلید کرده و صدایی خوش آهنگ در فضا پراکنده کنند. همان طوری که در قسمت های بالا به آن اشاره داشتیم، صداهایی که از پیانوی دیجیتال به گوش می رسد، تنوع بالایی داشته و این ساز به خوبی می تواند حس تنوع طلبی برخی از نوازندگان موسیقی را پوشش دهد.

زمانی که در مقابل این ساز قرار می گیرید، ابتدا مشخص کنید که دوست دارید چه نوع صدایی از آن به گوشتان برسد. در پیانوی دیجیتالی که کیفیت یکی از مشخصه های بارز آن به شمار می رود، اگر به کلاویه های روی کیبورد آرام ضربه بزنید، صدایی که شنیده می شود، آرام  و ملایم خواهد بود و اگر محکم به آن ضربه بزنید، صدایی که شنیده می شود، محکم و پرقدرت خواهد بود.

مورد دیگری که باعث تفاوت صدای پیانوی دیجیتال شده است، به نمونه صدای ذخیره در آن بر می گردد. این نمونه صدای ذخیره شده در کیفیت و قیمت این دستگاه تاثیر بسیار زیادی دارد. متخصصان این حوزه توصیه می کنند برای خرید پیانوهای دیجیتال به سراغ نمونه هایی بروید که قبلا امتحان خود را به خوبی پس داده اند  و صدایی منحصر به فرد و خاص به محیط اعطا می کنند.

بهترین پیانو دیجیتال برای شروع

خلق بهترین ایده ها و زیباترین و روح بخش ترین نواها، تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما یک ساز فوق العاده و تمام عیار در اختیار داشته باشید. اگر بتوانید دستگاهی با این مشخصات تهیه کنید، بدون شک مسیری که قرار است برای تبدیل شدن به یک موسیقی دان حرفه ای طی کنید، کوتاه تر شده و تمام آنچه که در ذهن دارید به زیبایی و در نهایت کامل عینیت پیدا خواهد کرد. به همین دلیل است که برای شروع نواختن آهنگ با پیانو، بهتر است دقت داشته باشید و عجولانه رفتار نکنید. ابتدا مشخص کنید که می خواهید دستگاه پیانوی شما چه مشخصاتی داشته باشد و سپس به دنبال یک مورد بسیار مناسب باشید. بهتر است افراد مبتدی برای خرید پیانو به نکات زیر توجه داشته باشند:

  • توجه به امکاناتی که در پیانو دیجیتال وجود دارد، از جمله مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. البته اگر در ابتدای مسیر هستید و حس می کنید که بالا بودن قابلیت های این ساز، تنها باعث سردرگمی شما می شوند به سراغ سازهایی بروید امکانات زیادی نداشته باشند.
  • موضوع استاندارد بودن کلاویه ها نیز از اهمیت زیادی در انتخاب بهترین پیانو دیجیتال برای شروع برخوردار است. کلاویه هایی که استاندارد بوده و باعث قوی شدن دست نوازندگان مبتدی شده و به آنها کمک می کنند تا به پیانیست های حرفه ای تبدیل شوند.
  • کیفیت صدای پیانو نیز در انتخاب بهترین پیانو دیجیتال برای شروع بسیار مهم و تاثیرگذار است. فرقی نمی کند که یک نوازنده حرفه ای در مقابل پیانو دیجیتال قرار می گیرد و یا یک نوازنده مبتدی؛ در هر صورت کیفیت صدایی که از آن شنیده می شود باید بسیار عالی و فوق العاده باشد و هر شنونده ای از شنیدن صدای آن به وجد آید.