اهمیت کوک پیانو
23
آگوست

اهمیت کوک پیانو

5/5 - (1 امتیاز)

کوک کردن پیانو هیچ اهمیتی ندارد!!!

پیانو، ساز زیبایی است. این ساز تمام جان خود را از کوک ها دریافت می کند. اگر یک پیانو کوک نباشد، نمی تواند گوش کسانی که صدای آن را می شوند، مسحور کند. متاسفانه، برخی مواقع پیانوها توسط افراد متخصص کوک نمی شوند. اگر یک پیانیست هستید، به کوک کردن پیانو اهمیت دهید و آن را به دست افراد متخصص بسپارید. ما در این جا می خواهیم در مورد اهمیت کوک پیانو به دست افراد با صلاحیت و واجد شرایط چند نکته را با شما در میان بگذاریم.

اهمیت کوک پیانوتنها به این شرط است که کوک کردن پیانو اهمیت ندارد!!!

حرفه ای های ساز پیانو به خوبی می دانند که کوک کردن پیانو به جسم مرده این ساز، روح دمیده و آن را زنده می کند. معمولا کسانی که به ظرافت صدای برخواسته از نُت های پیانو اهمیت نمی دهند، برایشان فرقی نمی کند که پیانو کوک شده باشد یا خیر. این گروه با همان ساز کوک نشده، آهنگی را نواخته و با تولید صداهایی ناهنجار باعث مسمومیت و آلودگی اصوات خوشایندی می شوند که در هوا پراکنده شده است.

اگر به عنوان یک پیانیست کیفیت صدایی که از این ساز به هوا بلند می شود، برایتان مهم است و اگر دوست دارید با نوای بی همتا و بی نظیر این دستگاه، خود و شنوندگان را به دنیای متفاوتی ببرید، در اولین فرصت با متخصصان ما در کوشا پیانو صحبت کرده و از آنها درخواست کنید تا برای کودک دستگاه پیانویتان مراجعه کنند.

اهمیت کوک پیانو

یکی از مهم ترین دلایل کوک کردن پیانو، شنیدن صدایی بی نقص و بی نظیر از آن است. اگر پیانو کوک نشده باشد، نمی تواند آن طور که باید و شاید، اصوات گوشنوازی را در هوای اطراف پراکنده کند.

متاسفانه مشکلی که ما در مورد کوک پیانو در کشورمان داریم، کوک شدن آن به دست افراد بی تجربه و غیر متخصص است. برخی کسانی که مدعی هستند می توانند پیانو را به شکل درست و صحیح کوک کنند، به صورت تجربی همه چیز را آموخته و آموزش های تخصصی و حرفه ای این حوزه را فرا نگرفته اند.

اگر برای کوک پیانو به کسانی که در بالا مثال زدیم، مراجعه کنید و از آنها برای کوک پیانو کمک بگیرید، اکتاوهای پیانوی شما صدایی صاف و ژوست تولید نمی کنند. یکی از نشانه هایی عدم کوک شدن پیانو، موج دار بودن صدایی است که با فشردن کلید پیانو به گوش می رسد. صدایی که از دستگاه کوک نشده به گوش می رسد موج دار است و شما می توانید به راحتی این مساله را تشخیص دهید.

به یاد داشته باشید، برخی پیانوهای موجود در کشور بسیار قدیمی هستند و با وجود تعمیرات تخصصی نیز نمی توانند کوک بنوازند. این دستگاه ها نیاز به تعمیر پین بلاک دارند تا بتوانند به مانند روزهای جوانی، صدایی شورانگیز و شنیدنی تولید کنند.

دوستانه و با همه وجودمان از شما درخواست می کنیم برای کوک کردن پیانو از کمک کسانی بهره ببرید که همه آموزش های لازم و تخصصی این حوزه را پشت سر گذاشته و قادرند تمامی نت های پیانو را کوک کنند. کوشا پیانو یک مجموعه حرفه ای و کارآزموده از افراد متخصص است. این گروه به شما کمک خواهد کرد تا یپانویتان، جانی دوباره گرفته و به روزهای اوج خود بر گردد.