بیدزدگی پیانو
01
جولای

بیدزدگی پیانو آکوستیک

5/5 - (1 امتیاز)

برای کسی که به صورت حرفه ای پیانو می نوازد، هیچ اتفاقی دردناک تر و ناراحت کننده تر از بیدزدگی پیانو آکوستیک نیست. بروز این اتفاق دلایل مختلفی دارد که ما در این متن به آن خواهیم پرداخت.

اگر نمی خواهید دستگاه پیانوی آکوستیکی که در منزل دارید، دچار بید زدگی شود، در ادامه با ما همراه باشید. ما در این متن به بررسی این مشکل پرداخته و راه حلی قطع و بسیار کاربردی برای پیشگیری و درمان آن به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

چرا دستگاه پیانوی آکوستیک من، دچار بید زدگی شده است؟

چرا دستگاه پیانوی آکوستیک من دچار بید زدگی شده است؛ این سوال یکی از تکراری ترین و شایع ترین سوالات پیانیست های آماتور است. کسانی که تجربه نگهداری پیانو را ندارند، شرایط را برای حمله بیدها فراهم می کنند و خودشان به دست خودشان، باعث ایجاد خسارت در پیانو می شوند.

یکی از علل بیدزدگی پیانو آکوستیک، عدم سرویس آن است. وقتی شما به صورت دوره ای و مرتب ساز خود را سرویس نمی کنید، باید انتظار این حمله ناجوانمردانه و یواشکی را داشته باشید.

اگر سازتان کاملا کوک است، اما صدایی که از آن شنیده می شود، به مانند قبل نیست، باید به حضور بیدها در پیانو شک کنید.

حمله بید چه مشکلاتی برای دستگاه ایجاد می کند؟

وقتی بیدزدگی پیانو آکوستیک اتفاق می افتد، نه تنها از ارزش این ساز کم می شود و شما به هنگام فروش نمی توانید دستگاه را با قیمت بالایی بفروشید، بلکه مشکلات فنی دیگری نیز در آن ایجاد می شود.

یکی از متریال هایی که در ساخت پیانو به کار برده می شود، نمد است. دمپرهایی که در مقابل سیم های پیانو قرار گرفته اند، از نمد ساخته شده اند. این دمپرها به نوازنده کمک می کنند تا لرزش و صدای ساستین دار در حین نواختن به میزان زیادی کاهش پیدا کند.

بیدها، نمدهای فرانت هول، بالانس هول، بالانس ریل و فرانت ریل را می خورند و مشکلاتی را برای ساز به وجود می آورند. بیدها به پشت چکش ها رفته و شروع به خوردن نمدهای به کار برده شده در این قسمت می کنند. در پنل بالایی پیانو نیز شکافی وجود دارد؛ این حشرات از شکاف موجود برای تخم ریزی و ادامه نسل خود استفاده می کنند.

بیدزدگی پیانو آکوستیک؛ آیا پیشگیری بهتر از درمان نیست؟

کسانی که نمی خواهند با بیدزدگی پیانو آکوستیک مواجه شوند، بهتر است به فکر سرویس آن باشند. اگر نشانه های حمله بید به سرعت شناسایی شود، این حشرات فرصت کافی برای آنکه دستگاه را دچار مشکل کنند، پیدا نخواهند کرد.

اگر خودتان می توانید دستگاه را سرویس کنید که چه بهتر؛ یک برنامه زمانی برای بررسی آن در نظر گرفته و سعی کنید در تاریخ هایی مشخص تمامی وجوه ساز را مورد بررسی قرار دهید. علائم حمله بید به پیانو را بشناسید تا به محض مشاهده آنها، راه چاره ای پیدا کرده و از بروز خسارت های بدتر جلوگیری کنید.

اگر یک پیانیست آماتور هستید و هیچ چیزی از سرویس پیانوی آکوستیک نمی دانید، توصیه می کنیم از یک کارشناس ماهر و با تجربه کمک بگیرید؛ ما به شما کوشا پیانو را پیشنهاد می کنیم. کارشناسانی که در این مجموعه در حال فعالیتند، از جمله خبره ترین و شایسته ترین افراد برای بررسی دستگاه پیانوی شما هستند.

کوشا پیانو در تلاش است تا پیانوی عزیزانتان را از بروز هر حادثه ای، مصون نگه داشته و از آن حفاظت کند. کارشناسان کوشاپیانو، تمام ابعاد دستگاه شما را بازدید می کنند و بهترین و کاراترین راه حل ها را برای مشکلات موجود به کار می برند.

کوشا پیانو، چگونه بیدزدگی را حل می کند؟

در کوشا پیانو جهت مبارزه با بیدزدگی پیانو آکوستیک، از سَم های مخصوص استفاده می کنند. البته قبل از آنکه از این سموم استفاده شود، تمام محیط هایی که به وسیله بیدها دچار آلودگی شده است، پاکسازی شده و سپس عملیات ریشه کنی و از بین بردن بیدها انجام می شود.

توجه داشته باشید، سم هایی که برای از بین بردن و نابودی بیدها به کار برده می شود، بر پایه آب بوده و هیچ مشکلی را برای پیانو ایجاد نخواهد کرد. این سموم کارایی بالایی داشته و اثربخشی خوبی را از خود نشان می دهند.